logo@2x
Centrum Zdrowia i Rozwoju Zwierząt | O nas
O nas

Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt

Przychodnia weterynaryjna Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie prowadzi bardzo zróżnicowane działania, mające wspólny cel: dążenie do harmonijnego współistnienia ludzi i zwierząt.

  • Po pierwsze i najważniejsze leczymy zwierzęta towarzyszące i gospodarcze, podnosimy świadomość ich opiekunów co do szeroko rozumianej profilaktyki i utrzymania dobrostanu zwierzęcia.
  • Walczymy z bezdomnością zwierząt w naszym środowisku lokalnym, wspieramy w działaniach Stowarzyszenie "Szansa dla bezdomniaków".
  • Organizujemy praktyki zawodowe dla przyszłych lekarzy i techników weterynarii.
  • Edukujemy dzieci i młodzież, chętnie odwiedzamy placówki oświatowe lub zapraszamy grupy do siebie.
  • Angażujemy się z życie najbliższej społeczności lokalnej, organizujemy akcje charytatywne, sponsorujemy uroczystości i wydarzenia.
  • Posiadamy sklep zoologiczny z szerokim asortymentem karm i akcesoriów dla zwierząt domowych, doradzimy w wyborze żywienia i pielęgnacji Waszych pupili.

Nasz personel

Michał Barczykowski

lekarz weterynarii

Lek. wet. Michał Barczykowski- współzałożyciel i prezes Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt. Od najmłodszych lat pasjonował się weterynarią i już w liceum przyglądał się pracy lekarzy weterynarii w jednej z najlepszych całodobowych lecznic w Bydgoszczy. W 2010 roku ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie. W naszej Przychodni zajmuje się głównie rozrodem zwierząt. Na fermach bydła dba całościowo o zdrowotność stada, jednak priorytetem jest dla niego dobro każdego zwierzęcia.  Obecnie poszerza swoją wiedzę robiąc jednocześnie dwie specjalizacje: z zakresu rozrodu zwierząt i chirurgii, która jest jego wielka pasją. Doktor Barczykowski swoją ciężką pracą, doświadczeniem oraz uczestnictwem w licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych dąży do tego, by Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt stało się Kliniką na poziomie europejskim. Największym marzeniem doktora jest stworzenie ośrodka specjalizującego się w leczeniu skomplikowanych przypadków chirurgicznych u cieląt. Czas wolny od pracy (którego jest bardzo niewiele) doktor Michał poświęca na rozwijanie zainteresowań sportami ekstremalnymi i sztukami walki.

Wojciech Skrzypiński

lekarz weterynarii

W 2010 roku ukończył  studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w SGGW w Warszawie. W  2017r. rozpoczął studia specjalizacyjne - Studium Specjalizacyjne „Choroby przeżuwaczy” na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim  choroby wewnętrzne, chirurgia, rozród bydła oraz szkolenie młodej kadry. W wolnym czasie, którego ma niewiele, zgłębia tajniki technologii informacyjnych, czyta książki i ogląda filmy.

Olga Skrzypińska

lekarz weterynarii

Ukończyła  studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w SGGW w Warszawie. Przez siedem lat pracowała jako wykładowca przedmiotów zawodowych w Technikum Weterynarii w ZSP w Kobylnikach. W Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt jest głównym lekarzem w gabinecie małych zwierząt oraz osobą uprawnioną do wystawiania paszportów dla zwierząt domowych. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim diagnostyka laboratoryjna oraz chirurgia mała. Prywatnie- mama Leopolda, mól książkowy, smakosz herbaty, działaczka proekologiczna i społeczna.  

Dawid Konwent

technik weterynarii

Technik weterynarii od 2016 roku. Pracuje w naszej Przychodni od początku jej istnienia.  Dawid jest konsultantem do spraw żywieniowych zwierząt gospodarskich. Pracuje głównie w terenie jako wsparcie lekarzy mających pod swoja opieką duże hodowle bydła mlecznego i mięsnego. Prywatnie Dawid pracuje w swoim gospodarstwie rolnym, lubi spotkania ze znajomymi i podróże.

Kamil Wojtkowski

technik weterynarii

Dyplom technika weterynarii uzyskał w 2016 roku a w Przychodni pracuje od grudnia 2017. W Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt zajmuje się inseminacją bydła, a także asystuje  lekarzom w pracy w terenie i w gabinecie małych zwierząt. Pod bacznym okiem doktora Michała Barczykowskiego zdobywa umiejętności praktyczne z zakresu obsługi aparatu USG. Obecnie poszerza swoją wiedzę ucząc się na UTP w Bydgoszczy na kierunku Zootechnika. Zawsze uśmiechnięty i zadowolony, nawet po ciężkich dyżurach poprawia humor wszystkim pracownikom. W wolnych chwilach pasją Kamila jest wędkarstwo. 

Marta Pępek

technik weterynarii

Dyplom technika weterynarii uzyskała w 2015 roku, a od 2018 posiada ponadto kwalifikacje groomerskie i studiuje na UTP w Bydgoszczy na kierunku Zootechnika. W naszej Przychodni od 2018 roku Marta jest nieodzowną pomocą lekarza weterynarii, zajmuje się badaniami mleka oraz doradza i obsługuje w naszym sklepie sklepie zoologicznym. Prywatnie wielka miłośniczka koni i jazdy konnej.

Krzysztof Tomalak

technik weterynarii

Prawa ręka lekarza w gabinecie małych zwierząt. Odpowiedzialny jest także za zaopatrzenie Przychodni w leki i suplementy. Dzięki wiedzy z zakresu kynologii i behawioru zwierząt  zdobywa zaufanie pacjentów i ich opiekunów. Pasją Krzyśka jest bieganie, szczególnie na służbowej bieżni :)

Karolina Juszczyńska Bieganowska

pracownik administracyjny

Od niedawna technik weterynarii. Niezwykle zorganizowana i oczytana z pozytywnym nastawieniem do życia, które udziela się opiekunom naszych pacjentów. Karolcia jest Sercem naszej recepcji :) Prywatnie mama dwóch córek.